feb 162013
 

Dnes som v čajovni zažil niečo, nad čím som ešte dlho musel rozmýšlať.

Podvečer prišli spolu na čaj dve malé dievčatá, neskôr som od nich zistil, že mali 10 a 12 rokov.

To je samozrejmne celkom bežné, pretože ku nám chodia aj mladšie decká. Nezvyčajné bolo, že staršia z nich si objednala “Zombieho”, čo je čierny údený čaj pripravený s mliekom a cukrom!

Po klasickej otázke, či rodičia vedia, že sú v čajovni som sa jej spýtal či vie, že je to čierny čaj a že obsahuje kofeín. Odpoveď bola Áno (a úsmev).

Zombie jej na moje počudovanie chutil, veď si ho zvyčajne dávajú len odvážnejší dospeláci. Nečudo, keď v opise v nápojovom lístku je jasne napísané “len pre odvážnych”.

Pri platení som ju poprosil aby povedala rodičom aký čajík pila a nech sa spýta, či je to OK.

Mal som trochu pochybnosti, až pokiaľ som si nespomenul, ako som doma priamo z hrnca pijával kvantá sladeného čierneho čaju, keď som prišiel domov z dvora. A tom som mal hádam len 7-8 rokov.

Následne som si spomenul na rozhovor s japonskou kultúrnou ataché, keď som sa jej spýtal od akého veku u nich bežne pijú deti čaj a ona na mňa chvíľu nechápavo pozerala a potom s úsmevom poveda, že ona pila s rodičmi čaj od kedy sa pamätá.

No a keď som si uvedomil, akým malým deťom bežne dávame piť kolové nápoje, vedel som, že dať si v čajovni s kamarátkou Zombieho určite je OK.

 

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.